Mangowa kolekcja – Grudzień 2015

grudzien_allI znów nadeszła pora na podsumowanie moich comiesięcznych mangowych zakupów i znów przybyło mi sporo mang do czytania (Szkoda tylko że nie mam tyle czasu, żeby to wszystko przeczytać…) jak i kilka płyt dvd z anime. Niemal wszystkie kupione za ułamek swoich cen. Mang jest sporo, więc zacznę od płyt dvd.

grudzien_dvd– Słodkie słodkie czary – DVD 5 i 7
Anime w skrócie opowiada o dwóch czarodziejkach, które przybywają do naszego świata i muszą rywalizować ze sobą o to, która z nich ma zostać przyszłą królową świata czarów. Anime nigdy nie zostało u nas wydane do końca gdyż słabo się sprzedawało, a Anime Gate utopiło przy okazji trochę pieniędzy w to anime dubbingując je. Według tego, co powiedział mi znajomy, istnieje jeszcze 8 wydana w Polsce płyta DVD, która ma wyłącznie japoński dubbing z polskimi napisami i była wysyłana tylko osobom, które ją zamówiły w sklepie Anime Gate, więc jej nakład jest mocno ograniczony.

– Księżniczka Mononoke DVD
Jedno z najsłynniejszych dzieł Studia Ghibli. Historia opowiadająca o młodym wojowniku o imieniu Ashitaka, który ratuje swoją wioskę przed oszalałym bóstwem-dzikiem o imieniu Nago. Udaje mu się zabić bestię, lecz przed śmiercią Nago rzuca na niego klątwę, która powoli będzie go zabijać. Ashitaka wyrusza w podróż by odnaleźć legendarne bóstwo zwierząt, które jako jedyne może zrzucić z niego klątwę. Podczas swej podróży spotyka on San, dziewczynę wychowaną przez olbrzymie wilki oraz zostaje wmieszany w konflikt pomiędzy człowiekiem a siłami natury.

Jest to drugi raz kiedy to „Księżniczka Mononoke” ukazuje się u nas na DVD. Pierwsze wydanie miało angielski dubbing z polskimi napisami i lektora do wyboru, zaś drugie ma już oryginalny japoński dubbing z polskimi napisami i „dubbing”, który w rzeczywistości to kilku lektorów mówiących za role męskie i żeńskie.

grudzien_bradley_wilcze-dzieci_love-bites_sao_monster-musume_ezgorcist– Powóz Lorda Bradleya
Jedna z najmroczniejszych mang jakie u nas wydano, stworzona przez autora „Miecza Nieśmiertelnego”. Rozgrywająca się w Europie historia opowiada o dziewczynach z sierocińców, które zostają adoptowane przez ród Bradleyów i zostają gwiazdami opery. To niestety tyczy się zaledwie garstki dziewcząt. Całą resztę czeka bowiem okrutny los. Ród Bradleyów w porozumieniu z więzieniem dostarcza ich więźniom dziewczyny, z którymi pozbawieni kobiet przestępcy mogą robić co tylko zechcą.

– Wilcze dzieci – tom 3
Ostatni już tom historii o matce wychowującej swoje dzieci, które są w połowie ludźmi, a w połowie wilkami.

– Sweet Guilty Love Bites
Tematyka shoujo-ai wciąż należy na naszym rynku do mniejszości, jednak powoli się to zmienia i tu mamy kolejną pozycję z tego gatunku. Fabuła opowiada wyrywkowo historię czterech hostess, które pracują nocnym klubie.

– Sword Art Online – tom 7: Matczyny Różaniec
Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Gungale Online, tym razem w grze ALfheim Online. Asuna dowiaduje się, że pojawia się gracz oferujący swoją oryginalną technikę walki osobie, która go pokona. Nawet Kirito nie udaje się tego dokonać. Asuna zaciekawiona tajemniczą osobą sama próbuje swoich sił, jednak bezskutecznie. Gracz, który pokonuje Asunę okazuje się być dziewczyną o imieniu Yuuki, która zaprasza ją do swojej gildii.

– Monster Musume – tom 1
Kto by nie chciał, żeby mityczne pół-bestie pół-ludzie naprawdę istniały? Otóż to właśnie stało się w historii tej mangi. Główny bohater zostaje opiekunem Mii, która jest lamią (pół-człowiekiem, pół-wężem), lecz pod żadnym pozorem nie wolno mu znaleźć się w jakiejkolwiek dwuznacznej, czy jednoznacznej sytuacji z nią, gdyż międzygatunkowe stosunki seksualne są zakazane. Nie pomaga mu niestety to, że Miia zakochuje się w nim i okazuje swoją miłość na różne sposoby, a z biegiem fabuły do domu naszego bohatera przybywają coraz to kolejne potworne dziewczynki.

– Ao no Exorcist – tom 10
Kolejne uzupełnienie braków w tomikach serii.

grudzien_mirai-nikki_soul– Pamiętnik Przyszłości – tomy 1-5
Głównym bohaterem mangi to zamknięty w sobie chłopak o imieniu Yukiteru, który zawsze notuje w pamiętniku swojego telefonu to, co wokół niego się dzieje. Ma też wymyślonego przyjaciela, boga o imieniu Deus Ex Machina. Pewnego dnia Yukiteru budzi się i zauważa, że w jego pamiętniku są wpisy z dzisiejszego dnia, które dopiero nastaną. Okazuje się, że jego wymyślony przyjaciel jest jak najbardziej realny i postanawia dać naszemu bohaterowi moc widzenia przyszłości. Jednak nasz bohater nie jest jedynym, który otrzymał taką moc. Poza nim jest jeszcze jedenastu innych ludzi, którzy także dostali pamiętniki z taką mocą od Deusa. Jaki jest powód dla którego bóg ofiarował im taką moc? Otóż nawet bogowie mają swoje ograniczenia. Deus umiera, lecz nim umrze, musi wybrać swojego następcę. Postanawia więc że bogiem zostanie ten, który jako jedyny przeżyje spośród dwunastu osób, którym dał moc widzenia przyszłości.

– Soul Eater – tomy 12-14
Dalsze losy bohaterów szkoły boga śmierci, którzy muszą stawić czoła organizacji o nazwie Arachnofobia.

grudzien_sciezki_orange– Ścieżki młodości – tomy 4-7
Uzupełnienie brakujących tomów serii. Futaba postanawia zmienić swój wizerunek i życie w liceum. W gimnazjum była uroczą i popularną dziewczyną, przez co damska część jej znajomych odsunęła się od niej, a z powodu pewnego nieporozumienia popsuły jej się relacje Tanaką, chłopakiem, w którym się podkochiwała.

– Orange – tomy 3-4
Dalsze losy Naho, która otrzymała list od siebie z przyszłości, by nie popełniła wymienionych w nim błędów.

grudzien_emma)byousoku_opm– Emma – tomy 3-4, 6-7
Dalsze losy tytułowej Emmy, służącej, która jest zakochana w swoim paniczu.

– 5cm na sekundę – tom 2
Druga i ostatnia część mangi opowiadającej o dwójce bliskich przyjaciół, których relacje z upływem czasu, stają się coraz bardziej odleglejsze.

– One Punch Man – tom 1
Kto z nas w dzieciństwie nie chciał być superbohaterem, który pokonywałby każdego przeciwnika? Takie samo marzenie miał główny bohater mangi – Saitama. Po blisko trzyletnim treningu stał się tak potężny, że każdego wroga pokonuje jednym ciosem. Z początku to było fajne, ale z biegiem czasu stało się to dla niego niesamowicie nudne. Polskie wydanie jest bardzo humorystyczne za sprawą bardzo dobrego tłumaczenia Pawła „Rep” Dybały, tłumacza wydawnictwa JPF.

grudzien_gratisyNa sam koniec zamieszczam zdjęcie zakładek, jakie znalazłem w kupionych używanych tomikach oraz otrzymane za darmo przypinki.

10 thoughts on “Mangowa kolekcja – Grudzień 2015

  1. Ile tu tego 😀 posiada Pan naprawdę niezwykłą kolekcję, czy zechcesz kiedyś pokazać wszystkie swoje zbiory?

  2. Zapewne pan Xellos posiada już swoją własną mangową bibliotekę, tylko nie chce się do tego przyznać :p

  3. Wow! Widzę że, u ciebie był również bardzo bogaty Grudzień. 😀 Z twojego stosiku posiadam „One punch mana” i „Ao no exorcist”. Ładne zakładki.Tak jak Zuzia już to napisała pochwal się kiedyś całą swoją kolekcją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s