Mangowa kolekcja – Styczeń 2016

Styczniowe zakupy też są na bogato, a to głównie dzięki używanym mangom kupowanym po kilka złotych od tomu. Jedyną nową mangą jaką kupiłem w tym miesiącu są „Wybranki Jej Wysokości 1”. Cóż, pora przejść do podsumowania.

styczen_OMG3-15Oh! My Goddess – tomy 4-15
Popularna, zwłaszcza wśród oldschoolowych fanów, manga autorsta Fujishimy Kosuke. Głównym bohaterem mangi jest student o imieniu Morisato Keiichi. Pewnego dnia zgłodniał podczas pilnowania akademika i postanowił zamówić sobie jakieś żarcie. Przez przypadek wykręcił numer do Nieba z którego przybyła bogini o imieniu Belldandy, która powiedziała mu, że spełni jakie tylko chce życzenie. Chłopak niewiele myśląc powiedział, że chciałby mieć taką dziewczynę jak ona. I tak to jedno życzenie sprawiło, że na głowę naszego biednego Keiichiego spadną nie tylko kolejne boginie, ale i przedstawicielki piekła.

styczen_FY1-9_12Fushigi Yuugi – tomy 1-9, 12
Popularna manga atorstwa Watase Yuu, znanej chociażby też z innego klasycznego tytułu „Ayashi no Ceres”. Bohaterkami mangi są dwie licealistki Miaka i Yui, które za sprawą dziwnej książki trafiają do jej świata, który przypomina starożytne Chiny. W tym świecie istnieje legenda o pojawieniu się dziewczyny z obcego świata, która posiądzie moc Suzaku, jednego z czterech bogów, i ocali królestwo Kounan. Tymczasem Yui trafia do Kotou, które jest zagrożeniem dla Kounan i zostaje okrzyknięta kapłanką Seiryuu. Yui wmówiono, że wszystkie krzywdy jakie ją spotkały są z winy Miaki i staje się ona wrogiem swojej najlepszej koleżanki.

styczen_Ludwik1_Wybranki1_Amnezja3-6Rewolucja według Ludwika – tom 1
Tytułowym bohaterem jest książę Ludwik, który jest kobieciarzem i sprowadza do siebie przeróżne młode panny, nie interesując się ich pochodzeniem, dopóki są śliczne. Jego ojciec nie pochwala takiego zachowania swojego syna i wysyła go, by odnalazł idealną kandydatkę na swoją żonę i spłodził potomka. Problem polega niestety na tym, że o ile nasz bohater interesuje się kobietami, to niestety tymi… nieżywymi.

Wybranki Jej Wysokości – tom 1
Manga shoujo-ai, której akcja dzieje się w małym państwie na zachodzie. Władczyni tego państwa upodobała sobie harem z pięknymi dziewczynami o kruczoczarnych włosach. Uznaje jednak, że ów niewiast jest w jej haremie niewystarczająco, więc postanawia wyruszyć wraz ze swoim dworem do kraju kobiet o czarnych włosach, czyli do Japonii.

Niepamięć Panny Zmierzchu – tomy 3-6
Kolejne losy głównego bohatera, który odkrywa, że szkolna legenda o duchu zamordowanej dziewczyny jest jak najbardziej realna oraz namacalna i postanawia pomóc ów dziewczynie dowiedzieć się, co się z nią stało.

styczen_X-DVDX Japan: Art of Life 1993.12.31 Tokyo Dome
Płyta DVD z zapisem półgodzinnej piosenki „Art of Life”, którą zespół X Japan rzadko grał na swoich koncertach. Tytuł płyty jest lekko mylący, gdyż owe wydanie częściowo zawiera nagrania z koncertu, który odbywał się dzień wcześniej.

2 thoughts on “Mangowa kolekcja – Styczeń 2016

  1. Łoł! Ile tu tego, widzę że, miałeś bardzo udany miesiąc. 😀 Od mangi „Oh! my Goddess ” zaczęło się moje mangowe zbieractwo, bardzo lubię ten tytuł i niezmiernie ciesze się że wydawnictwo J.P.F. postanowiło wydać ją do końca. ^^ Nie słyszałam wcześniej o mandze „Fushigi Yuugi” ale Twój opis mnie nieco zaciekawił i może kiedyś się na nią skuszę.

    • W Polsce emitowali też anime „Fushigi Yuugi”. Szło u nas pod tytułem „Tajemnice Przeszłości” na kanale HYPER. Wyemitowali tylko serial TV, a są jeszcze OVA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s