Mangowa kolekcja – Marzec 2016

Generalnie ten miesiąc zapowiadał się biedny pod względem zakupów. Większość premier będzie dopiero w połowie kwietnia, a z używanymi mangami też była posucha. Jednak, jak już nieraz się przekonałem, nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Co prawda mogłem dać wszystkie mangi w jednym rządku, ale tak zawsze wygląda optycznie, że jest ich więcej. Ok, pora przejść do opisywania marcowych zdobyczy.

marzec2016_X_2-5-7– X – tomy 2-5, 7
Jedna z najpopularniejszych mang autorstwa CLAMP opowiadająca o apokalipsie jaka miała nadejść w 1999 roku. Głównym bohaterem jest nastoletni Shiro Kamui, który po wielu latach powraca do Tokio, by spełnić ostatnią prośbę swojej matki. Według przepowiedni, Kamui posiada moc, która może zdecydować o losach tego świata. Zostaje postawiony przed dwoma wyborami, z czego jeden ocali ludzkość, a drugi doprowadzi ją do zagłady.
Nie pamiętam, czy kiedykolwiek trafiały mi się mangi za darmo, a tu proszę. Dostałem te mangi za same koszty przesyłki. Będzie im u mnie dobrze na półce z mangami. :3

marzec2016_smiech1-4_kanako1_wybranki2– Śmiech w chmurach – tomy 1-4
Akcja mangi toczy się w Japonii, w 1878 roku, w okresie Meiji, kiedy to Japonia otwierała się na świat i widać było powolny wpływ obcych kultur na kulturę japońską. Historia opowiada o trzech braciach, którzy zajmują się transportem skazańców do olbrzymiego więzienia ulokowanego pośrodku wielkiego jeziora, z którego ucieczka jest niemożliwa.

– Uśmiech Kanoko – tom 1
Na pewno mieliście kogoś takiego w swojej klasie, czy to w podstawówce, gimnazjum, czy w liceum. Osobę, która niczym się nie wyróżnia, siedzi cicho i w ogóle nie zauważacie tego, że jest wśród was. Taka jest właśnie Kanoko – dziewczyna, która sama siebie nazywa „obserwatorem idealnym”. W ogóle nie integruje się z klasą, nie ma przyjaciół i cały czas w szkole spędza na skrytym obserwowaniu tego, co się wokół niej dzieje i notowaniu w swoim „kapowniku” każdej zauważonej rzeczy o swoich rówieśnikach, jak i o nauczycielach.

– Wybranki Jej Wysokości – tom 2
Drugi, ostatni tom mangi shoujo-ai w którym to jedna z konkubin władczyni zostaje porwana. Królowa Iono rusza jej na ratunek, lecz na swojej drodze znów spotyka znaną nam z pierwszego tomu skrytobójczynię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s