Mangowa kolekcja – Kwiecień 2016

kwiecien_allDobrze, że mam solidne półki, bo inaczej mój zbiór mang by dawno się ugiął pod ciężarem takich grubych tomów. W tym miesiącu doszło mi trochę premierowych tomików, dużo używanych, jak i nawet jedna ciekawa gra na ps3. Dobra, pora przejść do podsumowania tego, co tu mam.

egzorcysta13-14_deadman11_pamietnik_7_kindaichi1-2Jaki jest największy problem kupowania używanych mang? Ano taki, że nie zawsze są te tomiki, których akurat brakuje w kolekcji. Tak jest i tutaj, więc poza ostatnią mangą na zdjęciu, po prostu wypiszę, co tu mam:
– Ao no Exorcist – tomy 13-14
– Deadman Wonderland – tom 11
– Pamiętnik Przyszłości – tom 7
– Zapiski Detektywa Kindaichi – tom 1-2
Manga opowiada o detektywistycznych przygodach młodego Kindaichiego Hajime, który odziedziczył po swoim dziadku zamiłowanie do rozwiązywania zagadek detektywistycznych. Nasz bohater, razem ze swoimi przyjaciółmi, nieraz natrafia na tajemnicze morderstwa, przestępstwa, czy zagadki z początku niemożliwe do rozwiązania. Od wieków miałem tomy 3-7, ale z jakiegoś powodu nie można było dorwać tego tomu zbiorczego. Dlaczego? Niestety nie wiem. Wydawnictwo Waneko miało dziwną tendencję do pozbywania się mang, które słabo im się sprzedawały, więc może po prostu wydrukowali ich mniej, czy coś. W Polsce wyszło tylko 7 tomów, a w Japonii sama manga wychodzi do dnia dzisiejszego i ma 70+ tomów.

6000_komplet6000 – komplet 4 tomów
Bardziej znamy gwiazdy i różne zakątki kosmosu, niż najgłębsze części własnej planety. Jakie więc zagadki, tajemnice, czy przerażające rzeczy mogą czyhać 6 kilometrów pod wodą, w stacji podwodnej, w której poprzednia załoga zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach? Główny bohater mangi, Kengo, był gotów na wszystko. Jednak to, co tam zobaczył przeszło wszelkie jego oczekiwania.

blame1_roza1_acony_gakkou1– BLAME! – tom 1 (wydanie zbiorcze; tomy 1-2)
Post-apokaliptyczny cyberpunk science-fiction z wartką akcją, poruszający temat jak cienka może się stać granica pomiędzy człowiekiem, a maszyną. Czyż nie jest to wręcz idealna mieszanka na sukces? Tak, ale wyłącznie dla dojrzałego czytelnika, oczekującego od mangi czegoś więcej, niż tylko rozrywkowego spędzenia chwili czasu nad lekturą. BLAME to dosyć ciężka w odbiorze manga i wyjątkowo intrygująca. Od samego początku autor rzuca nas w wir akcji, w ogóle nie wyjaśniając co się dzieje, gdzie ma miejsca akcja mangi, a majestatyczne budowle i niesamowite istoty tylko potęgują wizję świata post-apokaliptycznego stworzonego przez Niheia Tsutomu, istnego maestro cyberpunkowego świata post-apokaliptycznego. Manga jest naprawdę olbrzymia. Format B5 sprawia, że czytanie jest trochę nieporęcznie, jednak taki format daje nam idealną okazję na podziwianie pełnego kunsztu mangi w domowym zaciszu.

– Róża Wersalu – tom 1 (wydanie zbiorcze)
Wiele, naprawdę wiele lat trzeba było czekać na ukazanie si tej mangi u nas w Polsce. Manga autorstwa Ikedy Riyoko, znanej u nas wcześniej z mang „Aż do nieba: Tajemnicza Historia Polski”, czy „Mój drogi bracie”, przenosi nas tym razem w czasy Rewolucji Francuskiej. Główną bohaterką mangi jest Oscar François de Jarjayes, kobieta wychowana na mężczyznę. Jej zadaniem jest strzec Marii Antoniny, która przybyła do Francji, by poślubić księcia Ludwika XVI. Polskie wydanie jest naprawdę piękne. Wszystkie 10 tomów zostaje u nas wydane w 3 naprawdę grubych tomikach.

– Acony (wydanie zbiorcze 3 w 1)
Jak wiele tajemnic mogą skrywać stare domy? Często więcej, niż byśmy chcieli. Głównym bohaterem jest młody chłopak który wprowadza się do starego domu i spotyka tam bardzo tajemniczą i dziwną dziewczynę, tytułową Acony. Jakie tajemnice skrywa ta młoda, tajemnicza dziewczyna? Prędko jednak okazuje się, że Acony nie jest jedyną tajemniczą sąsiadką, z którą przyszło mu mieszkać.

– Szkolne życie – tom 1
Szkolna sielanka, pogawędki na przerwach ze znajomymi, spotkania w klubach po lekcjach. Główna bohaterka mangi – Yuki, kocha swoją szkołę ponad wszystko. Spędza w niej cały czas razem ze swoimi koleżankami z klubu „szkolnego życia”. Jednak ta sielanka jest tylko pozorna, gdyż prawda jakiej nie chce przyjąć do świadomości Yuki jest równie zaskakująca, co przerażająca.

ps3_atelier_shallieAtelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea PS3
Szesnasta z kolei i ostatnia gra z serii „Atelier” na konsolę PS3, a także trzecia, ostatnia część serii „Dusk”. Fabuła gry rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z gry „Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk” i 6 lat po grze „Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky”. Na początku wybieramy jedną z dwóch bohaterek, którą chcemy grać. Pierwszą bohaterką jest Shallistera Argo, która kukltywuje starożytne tradycje alchemii i wyrusza w daleką podróż, by pomóc rodzinnemu plemieniu, któremu grozi niebezpieczeństwo. Drugą bohaterką jest Shallotte Elminus, prowadząca mały warsztat alchemiczny, odziedziczony po zmarłym ojcu, który mieści się w małej oazie pośrodku wyschniętego morza. Jednak dziewczyna marzy o przygodach i dalekich podróżach, a nie o koczowniczym życiu w miejscu, gdzie niewiele się dzieje. Pryzpadek sprawia, że obie dziewczyny się spotykają i odkrywają tajemnice świata, który powoli zaczyna umierać. Od wyboru postaci zależy to, co odkrywamy odnośnie fabuły gry. Najważniejszą rzeczą różniącą tę grę od poprzednich „Atelierów” jest kompletny brak ograniczeń czasowych co do questów jakie mamy do wykonania.

4 thoughts on “Mangowa kolekcja – Kwiecień 2016

    • No, fajnie są wydane. BLAME jest trochę nieporęczny i ciężki, ale dokładnie tak samo duże wydanie mają w Japonii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s