Mangowa kolekcja – Czerwiec 2016

czerwiec2016allI tak przyszła pora na kolejne podsumowanie moich mangowych zakupów. W tym miesiącu trafiły mi się same używane mangi, więc niechciane bidulki znajdą u mnie swój nowy dom. Poza najobszerniej widocznym Monsterem reszta to uzupełnienia wśród braków, więc wymienię je najpierw zanim przejdę do grubych tomiszczy „potworka”.

czerwiec2016_walkin3-4_kon3_deadman9_12

Uzupełnienia w brakach na półkach:
– Walkin’ Butterfly – tomy 3-4
– K-ON! – tom 3
– Deadman Wonderland – tomy 9 i 12

czerwiec2016_monster1-5Monster – tomy 1-5
Manga autorstwa Urasawy Naokiego, mangaki który stworzył tak wspaniałe tytuły jak „Yawara”, „20th Century Boys”, „Master Keaton”, czy chociażby wydanego także u nas „Pluto”. Akcja mangi toczy się w 1986 roku w RFN, a jej głównym bohaterem jest genialny neurochirurg, doktor Tenma Kenzo, który jest uwielbiany zarówno przez swoich współpracowników, jak i przez pacjentów. Dyrektor szpitala, w którym doktor Tenma pracuje często nadmiernie wykorzystuje zdolności naszego bohatera, w ogóle nie patrząc ani na etykę lekarską, ani na najcenniejszą rzecz jaką jest ratowanie ludzkiego życia. Liczy się u niego tylko to, by ratować tych ważniejszych i wpływowych. Tego samego zdania jest córka dyrektora, którą nasz bohater ma poślubić. Rozmowa z nimi, a także spotkanie z pewną kobietą, która miała za złe Tenmie, że zamiast zajmować się jej mężem to poszedł zająć się słynnym śpiewakiem operowym, którego później przywieźli na oddział sprawia, że Tenma postanawia, że najważniejsze będzie dla niego ratowanie życia i że nie odejdzie od pacjenta. Niedługo po tym zajściu doktor Tenma znów staje przed wyborem, który na zawsze zmieni jego życie. Na oddział zostaje przywieziony chłopiec, który cudem ocalał  z makabrycznego zajścia oraz jego siostra, która cały czas bełkotała coś o zabijaniu. Gdy doktor Tenma ma rozpocząć operację, która ocali życie chłopcu, na oddział zostaje przywieziony w ciężkim stanie burmistrz miasta. Tenma postanawia sprzeciwić się rozkazowi dyrektora, który nakazuje mu zająć się burmistrzem, i kontynuuje operowanie chłopca. Burmistrzem z kolei zajmuje się mniej doświadczony lekarz. Chłopiec zostaje ocalony, jednak burmistrz umiera. Wtedy to właśnie cały świat Tenmy wali się. Córka dyrektora zrywa z nim zaręczyny, a co najgorsze, operowany wcześniej przez Tenmę chłopiec i jego siostra znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Jakby tego było mało, niedługo później dyrektor szpitala oraz jego najbardziej zaufani podwładni giną również w niewyjaśnionych okolicznościach, a niedługo po tym zajściu doktor Tenma zostaje mianowany ordynatorem oddziału. Prawdziwa akcja mangi zaczyna się dopiero 9 lat później, kiedy to Tenma ratuje życie Adolfa Junkera, mordercy, który zabijał bezdzietne pary. Gdy tylko Adolf odzyskuje przytomność, mówi Tenmie słowa „Zbliża się potwór!”. Później podczas rozmowy z nim Tenma dowiaduje się, iż ów „potwór” tak naprawdę stoi za stoi za serią morderstw, a świat naszego bohatera znów przewraca się do góry nogami, gdy widzi na własnych oczach jak ten „potwór” zabija jego pacjenta.

Powyższy opis to zaledwie początek niesamowicie długiej i zawierającej mnóstwo zwrotów akcji mangi, która ma aż 18 tomów. Manga została później jeszcze raz wydana w Japonii formie 9 omnibusowych tomów i właśnie w takiej samej wersji zostaje wydana u nas w Polsce, co niestety przedkłada się na cenę tomiku jaką jest 65zł. Poza samą mangą jest jeszcze 74-odcinkowa animowana adaptacja oraz jeden odcinek specjalny będący streszczeniem pierwszych 17 odcinków serialu. Monster spodoba się w szczególności miłośnikom wciągających i intrygujących historii oraz wielbicielom realnej kreski autora.

5 thoughts on “Mangowa kolekcja – Czerwiec 2016

  1. Widzę, że u Ciebie kolejne bogate podsumowanko. 😀
    Powiedz mi kiedy ty masz czas czytać wszystkie te tytuły. Xellos przyznawaj się, że tylko obrazki przeglądasz „śmiech” xD

  2. O, właśnie dostałam maila z ulubionego sklepu komiksowego, że siódmy Monster dostępny 🙂
    Fajnie też, że zebrałeś całego Baterflaja, bardzo lubię tę mangę, choć może niektóre wątki trochę upraszcza. Cieszę się, że przynajmniej to Taiga zdążyła wydać zanim padła 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s